arıza servisi

Bulaşık makinesi su alma su boşaltmama arızası


Bulaşık makinenizin su alma – boşaltma ve su ile alakalı sorunlarının hepsini ele alacağımız bir başlıkta birleştirmeyi daha uygun gördük bu yazımızın sonuna kadar okursanız konu hakkında aydınlanacağınıza eminiz.

Bulaşık Makinesi Su Sorunları

  • Bulaşık makinesi su almama sorunu
  • Bulaşık makinesi sürekli su alma  sorunu
  • Bulaşık makinesi su boşaltmama sorunu

Bulaşık Makinesi Su Almama Sorunu 

Makineniz su almıyorsa (Çalıştığını farzediyoruz)  hemen panik yapmayın bazen çok büyük sorunların çok ufak çözümleri yada yanıtları olabiliyor.Öncelikle suların akıp akmadığını akıyorsa Debisini parmağınızı musluğu kapatarak kontrol ediniz eğer  parmağınızı itmeye zorlayan bir su basıncı ile karşılaşıyorsanız o zaman debiniz yeterli demektir.

Musluk filtresi ikinci  olarak akla gelebilecek arıza sebebidir eğer musluk filtreniz arızalı ise o zaman suyu almama sorunu ile karşılaşabilirsiniz genel olarak musluk filtresi değiştirilerek sorundan kurtulunur.

Bu iki şıkkın haricinde seviye anahtarı bozuk olma ihtimalide olabilir buda  filtre gibi değişmesi gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Sürekli Su Alma Sorunu

Bu sorun için ilk akla gelecek seçenek su anahtarı bozulma ihtimalidir eğer anahtar bozuksa tetikleme olmayacağı için sürekli olarak su alma gerçekleşecektir aynı şekilde elektrikli musluktada aynı sorun olabilir yine sonuçları aynı şekildedir makineniz sürekli su alır.

 

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmama Sorunu

Bu sorunun  bildiğimiz kadarı ile 2 sebebi olabilir önce basit olanına bakalım su tahliye hortumu giderinde yada borusunda sorun varmı kontrol edin eğer suyun tahliyesini engelleyici herhangi birsey yoksa sorun o zaman su pompasındadır.Su pompasının değişmesi ile sorun ortadan kalkacaktır.

Eğer bu sorunlardan farklı bir sorun yaşıyorsanız lütfen konuya mesaj atarak bize bildirin sorunuzu çözmeye çalışalım.

 

Bir cevap yazın