arıza servisi

Bulaşık makinesi yıkama yapmıyor arızası


Merhaba bulaşık makinesi kullanıcıları adı geçen arıza ile sizlere yardımcı olmak için bu yazımızda sorununuzu nasıl çözebileceksiniz yada sorununuz neyden kaynaklanıyor bunun hakkında bilgiler edinerek sorununuzun çözümüne giden yolda yardımcı olabilir.

Bulaşık Makinleri Kullanımı Hakkında Öneriler

Öncelikle cihazınız için birkaç ipucu vermek istiyoruz.Ürününüzü kullanmadığınız zamanlarda muhakkak fişini çekiniz fişi çekilmeyen ürünler sürekli akıma maruz kaldığından dolayı ömürleri daha kısa olmaktadır ayrıca bulaşık makinanızın haddinden fazla bulaşık koymamaya özen gösteriniz koyduğunuz bulaşıkları düzenli ve fıskiyelerin önlerini engellemediğinden emin olun, bulaşık makinesinin hemen üzerindeki döner aparatın dönüşünü engellemediğinden emin olun.Bulaşıklarınızı makinenizin içinde uzun süre bekletmemeniz gerekmektedir.

Sorunun Çözümü Hakkında Bilgiler

Ürüne elektrik geliyor ve yıkma yapmıyorsa bu proplemle ilgili bir çok sorunu birden araştırmanız gerekmektedir bu sorun ile alakalı çözümler sıra ile aşağıda belirtilmiştir.

  • Makineniz kitlenme yapmış olabilir bunu çözmek için başlat / kapat düğmesine basıp ürünü kapatın ve tekrar çalıştırın ürün normal çalışmasına başlamadıysa fişinden çekip bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar takınız.Sorununuz çözülmediyse aşağıdaki işlemlerden devam ediniz.
  • Bulaşık makinenizin su boşaltımı yada su alımının olduğu hortumları kontrol ediniz  bir tıkanmadan dolayı su almıyor yada boşaltamıyorsa makineniz arıza geçiyor olabilir bunları kontrol etmenizde fayda vardır. Sorun çözülmediyse aşağıdaki işlemlere geçiniz.
  • Ürün programlama tuşlarının çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz eğer  tuşlar fonksiyonunu yitirmişse bu bir elektronik kart proplemi olabilir uzman bir servise göstermenizde yarar vardır.
  • Su boşaltımında sorun yaşandığında program ışığı yanıp söner.Cihazınızda herhangi bir uyarı lambası yanıyor – sönüyormu kontrol etmeniz lazım bu sinyal doğrultusunda sorunun çözümüne gidebilirsiniz.

Tüm bu yukardaki işlemler sonucunda çözüme ulaşamadıysanız sertifikalı uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz yada servis kaydı oluşturabilirsiniz.Servis numaralarımız hemen aşağıda bulunmaktadır.

Servis Yardım Telefon Numarası

0212 235 23 30

0212 235 51 18

0546 238 72 25

 

Bir cevap yazın