arıza servisi

Buzdolabı soğutmuyor arızası


Buzdolabınız soğutmuyorsa hemen panik yapmayın önce kendi çabalarınızla neler yapacağınızı kontrol edin daha sonra eğer arıza sizi aşıyorsa muhakkak bir teknik servisi arayıp ordan yardım alınız zira bazen kaş yaparken göz çıkarabilir ve arıza ufak boyutluyken daha büyük bir arızaya sebep verebilirsiniz.Soğutmama arızasını maddeler halinde açıklamalarıyla bulabilirsiniz.

  • Elektrik arızası veya şebeke arızası
  • Sigorta arızası
  • Soğutucu termostat
  • Kondanser arızası
  • Kapı filtresi arızası
  • Gaz kaçağı
  • Kompressör arızası

Elektirk arızası veya şebeke arızası

Eğer cihazınızı taktığınızda herhangi bir elektrik faaliyeti görmüyorsanız yani cihazın dış yüzeyinde varsa ledleri yoksa kapağı açtığınızda dolap içi aydınlatması yanmıyorsa  öncelikle elektriklerinizin olup olmadığını kontrol edin daha sonra şalterlerinizi kontrol ederek o bölgeleye elektrik gidip gitmediğini kontrol ediniz.

Sigorta Arızası

Cihazınıza elektrik hiç gelmiyor ve yukardaki maddeyi kontrol ettiğinizde herhangi bir proplem görmüyorsanız Buzdolabınızın sigortasının atmış olma ihtimali vardır cihazınızın sigortasının atıp atmadığını kontrol ediniz.

Soğutucu Termostat

Termostat’ın düğmesinin açık olup olmadığını kontrol ediniz eğer açıksa ve işlev vermiyorsa termostatınız bozulmuş olabilir.

Kondanser  Arızası

Kondanserin duvardan en az 10 santim boşlukta durması lazım dolabınızı duvara tam dayamayınız.Duvardan uzakta ise kondanseriniz arızalı olabilir.

Kapı Filtresi Arızası

Dolabınız çalışıyor ve soğutmayı tam olarak yapmıyorsa dolabınızın kenarlarındaki kapaklarda bulunan lastik filtreyi kontrol edin eğer açıklık varysa yada lastiğin işlevselliği yitirilmişse bu içerdeki soğuk havanın dışarıya kaçması yüzünden dolabınız tam olarak soğutmayabilir.Kapı lastiklerinin değişmesi gerekmektedir.

Gaç Kaçağı 

Buzdolabınız gaz sistemi ile soğutma işlemi yapmaktadır eğer dolabınızda gaç kaçağı varsa  kaçağın tespiti ve tekrar gazın basılması gerekmektedir.

Kompressör Arızası

Kompressör arızalı ise cihazınız soğutma yapmaz.Arızalı olup olmadığını anlamanızı cihazınızın kompressöründan tıkırtılar gelmektedir. Ayrıca buzdolabının Fan kısmıda kontrol edilmelidir.

 

Tüm yukardaki bilgilere göre kontrol yaptınız ve sonuç alamadıysanız aşağıdaki servis numarasından servis kaydı açtırabilirsiniz.

Servis Kaydı Telefon Numarası

0212 235 23 30

0212 235 51 18

0546 238 72 25

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın