arıza servisi

Buzdolabı terleme yapıyor arızası


Merhaba buzdolabınızdaki terleme sorununu  birçok kullanıcının  karşılaştığı bir sorundur öncelikle şunu bilmeniz gerekmektedir buzdolapları yaz kış çalışan ürünlerdir ve yaz ile kış arasındaki çalışma standartları farklıdır bu farklılıklar soğutma kısmındaki sürelerin rölelerin atmasından tutun sıcaklık değerlerinin ayarına kadar değişmektedir.

Teknik Destek Almak İçin Lütfen Arayınız
0212 254 0 444
0546 238 7 225
Buzdolabı Conta Değişikliği Yapılmaktadır
İstanbul’un Tüm Bölgelerine Teknik Servis hizmeti verilmektedir.
Resmi Formlarımız ile bilgilendirme yapılmaktadır.
Değişim yapılan parçaya 1 sene firma garantisi verilmektedir.
Firmamız Fatura kesebilmektedir.

Öncelikle bu terleme arızası konusunda size biraz bilgi vermekte yarar vardır bu olay doğal bir olaydır öncelikle bunu bilmeniz gerekmektedir zira maddeler hal değiştirirler kısaca enerjisini kaybeden maddeler başka bir hale girerler dolapların kapakları açıldığında ve kapandığında içeri giren sıcak hava soğuk hava ile karşılaşır buda enerjisini kaybetmesine ve dokundukları alanda su tomurcukları haline dönmesine sebep olur yani damlacıklar oluşmaktadır.

Bu arıza genel olarak kullanıcıdan kaynaklanmaktadır eğer çok sık buzdolabınızın kapağı açılıp kapanıyorsa içeriye sürekli dolabın içindeki havadan daha sıcak hava giriyor demektir bu durum Buzdolabınız duvarlarında terleme olmasını sebep olmaktadır.

Bazı durumlarda ise sıcak tava yada yemek konulduğunda sürekli bir sıcaklık dışarı verdiği için buzdolabı sürekli olarak yukardaki reaksiyon göstermektedir buda doğal olarak buzdolabının duvarlarında ufak damlacıklar görmenize sebep olmaktadır.

Bu durumdan kurtulmak için mümkün olduğu kadar az kapakları açıp kapatmanız veya çok fazla açık bırakmamanız ve dolaplarınızın içinde sıcak yemek yada benzeri şeyler koymamanız gerekmektedir.

 

Teknik sorun kaynağı ise strafor yada termostop değişimi gerekebilir bu konuda ise bir teknik servisden yardım alabilirsiniz.

Sorunlarınızı çözmediğiniz takdirde aşağıdaki telefon numaralarından Servis Kaydı oluşturup servis çağırabilirsiniz.

Servis Numarası

0212 254 0 444

0212 235 2 330

0212 235 5 118

0546 238 7 225 Whatsapp Hattı

Bir cevap yazın