arıza servisi

Çamaşır makinesinin sallantılı çalışması


Çamaşır makinesi sallantılı yada çok fazla titreşimli çalışıyorsa büyük bir ihtimalle aşağıda sorun yada sorunlardan kaynaklanma ihtimali vardır.Bu yazının sonuna kadar okumaya devam edin büyük bir ihtimalle sorununuzu çözeceğiz.

  • Makinenizin ayaklarını kontrol edin muhtemelen içlerinden bir tanesi kısa yada uzun olabilir.Bu ayakları kontrol ederseniz eğer proplem ayaklarda değilse ayakların yere bastığı alanıda kontrol ediniz.Bu çarpıklık yada bir çukur bu sesin kaynağı olabilir.
  • Çamaşır makinesinin sağına ve soluna dikkat ediniz sert bir cisim yada duvar barsa bu sarsıntı yada ses bu yüzdende kaynaklanabilir.
  • Çamaşırlarınızı koyarken haddinden fazla çamaşır koymanızda bu yalpalamaya ve sarsıntıya sebep olabilir çamaşırları düzgün yerleştirmeylede ilgisi var zira yüksek miktarda çamaşır yada düzensiz koyulan çamaşırda kazanın dönerken balansını etkiliyor yalpalamasına neden olabilir.
  • (Teknik Sorun) Çamaşır makinenizin rulman takımları sorun varsa bu yalpalama ve ses çıkarma olabilir.Bu sorun sizin yapabileceğiniz bir sorun değildir bu sorunu en kısa zamanda bir Teknik Servis çağırarak çözebilirsiniz.
  • (Teknik Sorun) Tambur kısmında yataklar vardır bu yatakların civataları gevşemişse sallantı yada titreşimli çalışma olabilir.
  • Yıkama motor rulmanları arızalı olabilir bunun kontrolünü sizde yapabilirsiniz makinenizin hemen arkasını açın bir motor ve kayış göreceksiniz bu kayışı çıkartılır ve çalışıtırılır ses ve yalpalama yapıyorsa sorun bu yıkama motoru rulmanlarından kaynaklanmaktadır.
  • Yıakam yaparken bazen çamaşırlarınızın içinde parçalar kalabilir özellikle çocuk kıyafetlerine bakmanızı öneriyoruz.Bu parçalar tambur ile kazan arasında sıkışmış olabilir.Buda yalpalamaya ve sese sebep olabilir.
  • Makinenin amörtösörleri patlamış olabilir ayrıca yaylarında da sorun varsa buda yalpalamaya sebep olabilir.
  • Ayrıca rezidans yada parçalarınında kontrol edilmesinde fayda var zira bu parçalar yerinden çıkmış ise motor dönüş yaparken sürtüyor veya sallantı yapıyor olabilir.

 

Umarım bu verdiğimiz bilgiler doğrultusunda cihazınızın sorununu ortadan kaldırmışsınızdır.Yinede sorununuz devam ediyorsa bizlere ulaşıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.

0212 235 23 30

0212 235 51 18

0546 238 72 25  Acil Servis Numarasıdır  7/24 Arayabilirsiniz

Bir cevap yazın