arıza servisi

E18 Çamaşır makinesi hatası


E18 Çamaşır makinesi hatası

Birçok kullanıcının aradığı fakat çok az sitede orjinal fikirler ile sorunu çözemediğini görmekte olduğumuz E18 hatası ile alakalı çözüm seçeneklerini inceledik ve bunların sonuçlarını sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle bu arızanın görüldüğünde şunu anlamanız gerekmektedir  “Su boşaltımında sorun var” burdan yola çıkarak  suyun boşaltımını engelleyecek sorunları teker teker kontrol edelim ama bazı sorunlar Teknik Servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz zira parça değişimi olabilir.

Teknik Destek Almak İçin Lütfen Arayınız
0212 254 0 444
0546 238 7 225
Uygun Fiyata Pompa Değişikliği Cihaz Bakımı Yapılmaktadır.
İstanbul’un Tüm Bölgelerine Teknik Servis hizmeti verilmektedir.
Resmi Formlarımız ile bilgilendirme yapılmaktadır.
Değişim yapılan parçaya 1 sene firma garantisi verilmektedir.
Firmamız Fatura kesebilmektedir.

Sorunu çözmek için makinenizin önündeki filtreyi kontrol ediniz hemen aşağıda resmi bulunmaktadır.Filtenin bulunduğu alan çamaşır makinesinin hemen önünde alt kısımdadır.Ön paneli çıkarttığınızda  görünecek olan filtrenin kapağını çıkartınız  filtreyi kontrol ediniz ve hemen yanındaki su tahliye hortumunu göreceksiniz içindeki suyu alınız.Filtreyi sökmeye çalıştığınızda (Saat Yönünde Çevirin) eğer çıkmıyorsa büyük bir ihtimalle kullanılan deterjan artıkları nedeni ile kapak sıkışmıştır biraz zorlayarak açabilirsiniz.

Kapağı açtığınızda filtreyi kontrol edin dışını ve içini eğer biz pamuk yada tüy yumağı varsa temizleyip filtreyi tekrar yerine takın büyük bir ihtimalle E18 hatası almayacaksınız ve makineniz normale dönecektir.

Eğer sorununuz devam ediyorsa diğer iki seçenek eminim işinize yarayacaktır.

 • Su pompası proplemi
 • Boşaltma hortumu tıkanıklığı

Su pompanızda sorun var ve çalışmıyorsa bu sorunu ancak su pompasının  değişmesi gerekmektedir bu açıdan bu konuda  çok fazla detaya girmeyeceğiz eğer elinizden geliyorsa zaten su pompasını değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkacaktır.

Boşaltma horutmunun içinde bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmelisiniz ve giderinin yani suyun boşaltımının yapıldığı yeri kontrol etmelisiniz bunlardan bir tanesinde sorun varsa  E1 hatasını bu yüzden alıyorsunuzdur suyun gitmesini engelleyene proplemi ortadan kaldırdıktan sonra sorununuz ortadan kalkacak ve çamaşır makineniz  sorunsuz çalışacaktır.

E18-hatasi

 

 

5 comments

 1. Fevzi dedi ki:

  Teşekkür ediyorum sayenizde sorunumu çözdüm umarım sürekli aynı hatayı almam.

 2. Mert dedi ki:

  Teşekkür ederim. Uzun uğraş sonunda dedikleriniz uygulayarak sorunu hallettik.

 3. Özgür dedi ki:

  O gri parçayı sola çeviriyorum. Ancak parça yerinden çıkmıyor acaba ne yapabilirim?

 4. Bekir Topal dedi ki:

  Teşekkürler sorun çözüldü.

Bir cevap yazın