arıza servisi

İstanbul Petek Temizleme Servisi


İstanbul Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Servisi 

Petek temizliği nedir ? Petek temizliği ne zaman  yapılmalıdır ? sorularının cevaplarını  vermeye çalışacağız. Kombi cihazları sıcak su üretiminin yanında ısıtma sistemi olarak’da kullanılmaktadır. Isıtma petekler (Radyatörler) tarafından olmaktadır kısaca kombi tarafından ısınan sıcak su peteklerinizin içinde dolaşarak bulunduğunuz ortamı ısıtmaktadır.

Bu ısıtma bazı durumlarda tam olarak olmaz özelliklede peteklerin içleri kirli veya tortu oluşmuşsa sıcak su peteklerinizin içine tam nüfuz edemediği için ısınınan suyun sıcaklığı tam olarak petekleriniz tarafından yansıtılmaz bu bir ısı kaybıdır ve tamamen peteklerden kaynaklanmaktadır.Bu tür bir sorun oluştuğunda eğer kombinizin peteklerinde hava varsa alınız aldığınız halde tam ısınma sağlanmıyorsa peteklerinizin temizliğe ihtiyacı vardır.

Peteklerinizin tam olarak temizlik ihtiyacının olup olmadığını anlamanızın diğer bir yöntemi ise elinizde peteğinizin alt kısmında tutunuz daha sonra peteğinizin üst kısmına tutunuz iki ısı arasında hissedilebilir bir fark varsa peteklerinizin bakım zamanı gelmiş demektir bu zaman genelde 2-3 senede bir kez’dir.

Petek Temizliğinin Avantajları Nelerdir ?

Peteklerin temiz olması ilk başta direk ısınma ile alakalı olarak bir artış göstermektedir kombinizin orta ayarda olmasına rağmen ısınma sağlanmadığı yerlerde peteklerin temizlenmesi ile ortanın altında olmasında bile ısınma için yeterli ısı sağlanabilmektedir. Doğal olarak bu durumda çok daha az doğalgaz harcamış olursunuz.

Az harcanan doğalgaz sayesinde daha az ücret ve faturalar ile karşılaşırsınız.

Peteklerin içleri temizlendiğinde genel olarak aşağıdaki avantajları elde edersiniz.

  • Düşük modda yüksek ısı verimi 
  • Kombi arızalarının azalması
  • Ödenen faturaların azalması

Firmamız ayrıca kombi bakımı hizmetide vermektedir kombi bakımı ile peteğinizin temizliğini aynı anda yaptırırsanız daha avantajlı bir durum oluşur zira kombi bakımı yapıldığında arızaların bir kısmı önceden tespit edilebilir ve önüne geçilebilir.

Petek Temizleme Kampanyamız 

Petek temizliği ve kombi bakımı ikisi bir arada yapılırsa indirimli fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz  petek temizliği yapıldığında kombi bakım hizmetimizde %50 indirim yapılmaktadır.

Hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Petek Temizleme Servisi Numarası
0212 254 0 444
0546 238 7 225

Hizmet verdiğimiz bölgenin haritası.

Bir cevap yazın