arıza servisi

Klima bakımı nasıl yapılır


Klimanızın bakımını kendi çabanızla yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyleri bu yazımızda öğrenmiş olacaksınız yazımızın sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Klimanızda kolaylıkla yapabileceğiniz temizlik ve bakım klimanızın filtrelerinin temizliğidir bu filtreleri 2 haftada bir temizlerseniz hem kötü kokuların oluşmasını engellemiş olursunuz hemde hijyen açısından temiz bir ortama sahip olursunuz.

Hava Filtrelerinin Bakımı ve Temizliği 

Hava filtresi hemen klimanın ön panelinin arkasında bulunmaktadır panelin altındaki tutamaç vardır filtrenin girdiği tırnaklarda olabilir bu tırnaklardan yada tutamaçlardan tutarak aşağı çekin yada markasına göre yukarı yada yana hafif esneterek çekebilirsiniz.Çıkartmış olduğunu filtreyi temizleyip daha sonra  aynı şekilde çıkarttığınız gibi filtreleri takınız.

Hava filtesi temizliği

Hava filtresi temizliği yaparken dikkat edeceğiniz tek husus sıcak suda yıkayacaksınız 50 derecenin üstünde yıkamayınız ve çitilemeyiniz.Musluk altında yada banyoda rahatlıkla yıkayabilirsiniz kurutma için oda sıcaklığında bekletmeniz daha uygundur bir müddet bekleyince kuruyan filtreyi takıp kullanmaya başlayabilirsiniz kullanmadan önce filtreye parfüm sıkıp ortama temiz kokular yaymasını sağlayabilirsiniz.

Bu yukardaki bakımların haricinde birde Teknik Servis’in periyodik bakımı vardır bu bakım sırasında da aşağıdaki işlemler uygulanmaktadır.

  • Evaparatör ve kondanserin ilaçlı su ile temizlenmesi
  • Yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü
  • Akım değerlerinin kontrolü
  • Drenaj vanası ve hattının temizliği, bakımı
  • Fan pervanelerinin temizliği ve bakımı (İç ve Dış ünite)
  • Klimanın iç ve dış ünitelerinin ses kontrol testi (Duyu ve Ses kontrolü)
  • Gaz eksiği varsa eksik olan gazın basımı 
  • Estetik görüntü ve temizliği

Yukardaki temizlikleri servis ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır servis hizmetinden yararlanmak ve klimanızın periyodik bakımının yapılmasını istiyorsanız iletişim numaralarımızdan veya hemen aşağıdaki servis iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

0212 235 23 30

0212 235 51 18

0546 238 72 25 Hızlı servis hattı 7/24 saat arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın