arıza servisi

Klima borularında karlanma sorunu


Klima Borularında Karlanma veya Buzlanma Sorunu

Bu sorun ile karşılaştığınızda klimanızda gaz eksiği olma ihtimali çok yüksektir en son ne zaman gaz yüklendiğini hatırlıyorsanız ve yüklendiği andan bu karlanma anına kadar yakın bir süre geçtiyse ( Mikronluk kaçaklarda  3 ay bile olabilir ) bu gaz kaçağının sebebide ya borularınızda delik vardır yada klimanızın bağlantılarında bir kaçak vardır.

Öncelikle şunu bilmeniz lazım klima gazları basınçla boruların içinde dönmektedir bu yüzden çok ufak deliklerde dahi boşalabilmektedir. Bu kaçağın olduğu yerde büyük bir ihtimalle yağlanma oluşmaktadır gaz kaçağının tespitini bu şekilde yapabilirsiniz eğer yağlanma görmüyorsanız kondanser içinden delik oluşmuş olabilir bunun tespiti içinde muhakka bir klima servisinin bakması gerekmektedir eğer kondanser arızası yani dış üniteden kaynaklanan bir sorun ise dış ve iç ünitenin atölyeye alınma ihtimali yüksektir bir süre testi yapılıp kaçak bulunduktan sonra tamiri yapılabilinir.

Uyarı : Klimanız gazsızken çalıştırmayınız eğer çalıştırmaya devam ederseniz kompresörünüz yanabilir ve gaz sarjından önce muhakkak vakumlama yaptırmanız gerekmektedir.

Umarım bu bilgiler yararlı olmuştur.

Eğer sorunu çözemezseniz bizlere aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

Servis Yardım Numaramız
0212 254 0 444

Bir cevap yazın