arıza servisi

Klima bütün ledleri yanıp sönüyor


Klimanızın uzun süre kullanmadınız ve havalar ısındığında yada çok üşüdüğünüzde klimayı açıp kullanmak istediniz ve klimanın hemen üstündeki bütün uyarı ledlerinin yandığını gördünüz hemen panik yapmayın.Uzun süre kullanılmayn klimalarda resetleme işlemi gerekebilir bu sinyal ışıklarıda bu yüzden sürekli yanıp sönüyor olabilir farklı bir arızası yoksa muhtemelen resetleme yapıldığında sorun ortadan kalkacaktır.

Klimanın resetlemesini yapmak için için kumandanızdan faydalanabilirsiniz hemen hemen her markanın klima kodları vardır bu kodları kumandanızdan girerek bu resetleme işlemi yapabilirsiniz. Kumadandınızdan resetleme yapmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

  1. Önce pilleri çıkartın.
  2. Parmaklarınız ile + ve – tuşlarını basılı turun.
  3. O şekildeyken pilleri takın.
  4. Ekrana bir kod gelecek 00 00 00 00  şeklinde bir kod olabilir.
  5. Klimanızın markasına göre kodlamayı girin.
  6. Resetleme işlemi başarıyla sonlanır.

Bunları yaparken yani kodları girerken kumandanız klimanıza doğru tutmanız gerekmektedir.Daha sonra klimanızı açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

 

Ayrıca Kumadan ile alakalı bir bigli vermek daha istiyoruz.Akıllı kumandalar var ve bu akıllı kumandalar 4 000 den fazla kliamayı desteklemektedirler.Bu kumandayı kullanabilirsiniz kumanda genelde S yani Search tuşuna basılarak klima modelini tarayarak ve tarama sonucunda klimanın kodunu bulup aktif hale geçmektedir.

 

Fiyatları normal orjinal kumandalardan daha uygun olduğunu  söyleyebiliriz Akıllı Kumanda ihtiyacınız var ise bizlerse iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın