arıza servisi

Klima çalışırken sigorta attırıyor


Klimanız çalışmaya başladığı ilk anda sigortalarınızı attırıyorsa bu sorun ciddi bir sorun olabilir bu açıdan sigorta attıran klimanızı açmamanızı tavsiye ediyoruz.Sigortanın atmasının belli başlı sebepleri aşağıda sıralanmıştır.

Klimanız Sigorta Attırıyorsa

 

  • Kısa devre proplemi
  • Kablo arızası
  • Fan motoru proplemi
  • Ekovat arızası

Kısa Devre Proplemi 

Cihazınızda kısa devre varsa bu kısa devreden dolayı klimanızı her açtığınızda sigortalar attırabilir.Sorunu çözmek için bir servis çağırmanızda fayda vardır.

Kablo Arızası

Klimanıza enerji taşıyan kablolarda bir açıklık yada kopukluktan dolayı şase yapıyor olabilir.Kaçağı ararken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Fan Motoru Proplemi

Fan motoru eskimiş ve sarımlarında kısa devre olabilir buda her çalıştığında yüksek enerji ile karşılaşan kısa devre şalterlerin düşmesine neden olabilir.

Ekovat Arızası

Ekovatda kısa devre olabilir sargıları ve ekovat kontrol edilmeli kısa devre ile karşılaşıldığında ekovat değiştirilirek sorundan kurtulabilirsiniz.

 

Yukarda belirttiğimiz arıza tespit yardımlarının haricinde şebekenizde sorun olabilir gelen enerjinin oynar olması şalter attırabilir yada sigorta kutunuzdaki bir proplemden de kaynaklanabilir bunun için bir elektrikçi çağırılarak gelen enerjinin normal olup olmadığı kontrol edilmelidir.

klima-sigorta-attirma

Bir cevap yazın