arıza servisi

Klima temizleme spreyinin faydaları


Klimanızın bakımını kendi çabanız ile yapmak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir. Klima bakımınızın yıllık bakımını yaptırmanız ile tamamıyla klimanızın bakımını yaptırmış olmuyorsunuz çünkü yıllık bakımlar teknik konularıda kapsadığı için siz yıllık bakım yaptırdığınızda klimanızın sadece senelik rutin olan bakımını yaptırmış olmuyorsunuz yani 1 ay sonra klimanızdan kötü koku gelebilir yada soğuk yada  sıcak üflemesinde azalmalar oluşabilir.

Öncelikle şunu bilmenizi isteriz klimanıza ne kadar özenle bakarsanız kullanım oranı ve performansı o kadar artar haftalık yada 2 haftalık yapacağınız klima temizliği yada bakımı ürününüzün ömrünü artıracaktır.

Klima bakımı için yapacağınız ufak değişiklikler hemen altta sıralanmıştır.

  • Klima filtresi temizliği.
  • Klima ön panjur temizliği.
  • Klimanızın dış ünitesinin temizliği.
  • Klimanızın yağ sökücüler ile temizlenmesi.
  • Klima kokuları ile güzel kokmasını sağlamak.
  • Klima iç ünitenin yıkanması

Klima Filtre Temizliği

Klimanızı açtığınızda hemen karşınızda olan  aparattır kolayca iki yanından varsa klipslerini açarak filtreyi çıkartabilirsiniz.Çıkartığınız filteyi sıcak suy ve yağ çöz kullanarak temizleyiniz.Temizlediğiniz filtreyi ıslak bir şekilde asla takmayınız.Filtrenin kurumasını bekleyiniz kuruduktan sonra takımınızı yapabilirisiniz.

Klima Ön Panjur Temizliği

Ön alandaki perdelik şeklinde aşşağı yukarı hareket ederek üflemenin yönünü belirleyen kısımdır.Bu alanı nemli  bir bezele silebilirsiniz yine üzerinde lekeler yada yapışmış yağlar varsa onlarıda yağ çözle temizleyebilirsiniz.

Klima Dış Ünitesinin Temizliği

Klimanızın dış ünitesini temizleme yaparken açma yada çıkarma yapmanız çok zordur o yüzden dışardan temizleyebildiğiniz kadar temizlemelisiniz tek dikkat edeceğiniz pervanenin balans ayarına zarar vermemeniz.Dışardan önce yağ ve kir sökücü sprey ile güzelce sıkınız daha sonra basınçlı su ile temizleyiniz yapabileceğiniz tek bakım ve temizlik budur.

Klimanızın Yağ Çözücü İle Temizlenmesi

Ürününüzü temizlerken yağçöz, kirçöz ve  klima  temizlik spreyi kullanınız.Temizleme için farklı kimyevi maddeler kullanmayınız.

Klima Kokuları İle Güzel Kokmasını Sağlamak 

Aletinizi temizledikten sonra güzel kokmasını istiyorsanız klimalar için parfümler vardır bu parfümlerden alabilir (Yada isterseniz size gönderim yapabiliriz.) Parfümleri ön panju kısmına ve temizlemiş olduğunu filtreye sıkabilirsiniz.Parfüm seçiminizi sevdiğiniz bir kokudan seçin aksi takdirde kokudan sıkılabilirsiniz.Üst üste sıkacağınız farklı kokular karışım olduğu için güzel kokmayabilir.

Klima İç Ünitenin Yıkanması

Ürünün yıkaması kendiniz yapabilirsiniz dikkat edeceğiniz tek husus cihazın elektronik bölgelerine su kaçırmamanız ve suyun döküleceği yeri hesaplamanız zira dökülen kirli su yerde kötü izler yapabilir.

klima-bakim-ve-temizligi

Bir cevap yazın