arıza servisi

Klima yeterince soğutmuyorsa


Klima ürününüzü çalıştırdığınızda zaman geçmesine rağmen yinede yeterince soğutma yapmıyor bunun birkaç nedeni olabilir bu nedenleri hemen aşağıda sıralıyoruz.

Soğutmama Sorunları Seçenekleri

  • Hava filtresi proplemi
  • Hava giriş veya çıkış tıkanıklığı
  • Ortamın genişliği veya ortama giren hava akışı
  • Ortamda bulunan insan yada soğuk emen cihaz çalışımı
  • Isı ayarı arızası

Hava Filtresi Proplemi 

Hava filtresinin temiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir  normalde hava filtreleri iki sezon içinde geçerli olmak üzere (Yaz Sezounu – Kış Sezonu) hava filtreniz eğer yeterince temiz olmadığında klimanız yeterince soğutmama yapabilir.Klimanızın hava filtresini temizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Hava Giriş veya Çıkış Tıkanıklığı

Hava girişi ve çıkışlarında bir engel olup olmadığını el ve göz yordamı ile kontrol ediniz  bazı durumlarda hava giriş ve çıkışları engellendiğinde soğutmama yapabilir.Önündeki engelleri kaldırdığınızda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ortamın Genişliği ve Ortama Giren Hava Akışı

Klimanız eğer soğutma yapılacak alana göre yeterliliği yoksa ortamın soğuması olmayabilir aynı zamanda klimanız çalışıyorken kapı yada pencere vasıtasıyla ortama sürekli yeni hava girişi yapılıyorsa ortamın soğuması olmayacaktır girişleri kapatmanız önerilir bu sayede soğutmama propleminden kurtulabilirsiniz.

Ortamda Bulunan İnsan yada Soğuk Emen Cihaz Çalışımı

Ortamda çok fazla insan varsa bu soğutmaya engel olabilir aynı zamanda ortamda çalışan sıcak üreten cihazlarda soğumayı engelliyor olabilir.(Fırın – Ocak tarzında)

Isı Ayarı Arızası

Isı  ayarını yaparken cihazınıza verdiğiniz ayar uygulanmamış olabilir bu bir teknik arızadır Klimanızda bir kart proplemi devre sorunu olabilir.Bu işlemde sizin yapabileceğiniz pek birşey yoktur bir servise göstermenizde fayda vardır.

klimaniz-sogutmuyorsa

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın