arıza servisi

Klimada Power ve Run Hatası ve Çözümü


Kumanda arızalarından biri olan Power ve Run ışıklarının yanıp sönmesi durumunda cihazınızda tespit edilmesi kumanda tarafından kontrol edilmeye çalışıldığında meydana gelir. Kumanda ile kontrol etmek istediğiniz Run ve Power ışıkları yanar ve bir müddet sonra söner fakat klimanız çalışmaz. Bu arızanın çözümü için aşağıdaki ipuçlarına bakabilirsiniz.

Genel olarak beslemeden yada gerilimden kaynaklanan sorunlardır gerilimlerin kontrol edilmesi gerekmektedir şebeke elektiriğide aynı zamanda kontrol edilmesi gerekmektedir.

Cihazın terminal veya röle bağlantılarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer bağlantılarda bir sorun ile karşılaşmadıysanız C1 kondansitörünün değerlerini kontrol etmelisiniz kondansitör  bozuksa bu parçayı değiştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Tüm bu kontrollerden sonra herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız cihazınızın anakartında sorun bulunmaktadır anakartınızın kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 

Umarım bu bilgiler işinize yarmaıştır.

2 comments

  1. Remzi SANCAK dedi ki:

    UNIFY KİLİMA 18 BİN LİK ,İC ÜNİTE CALIŞIYOR , DIŞ İNİTEYE CEYRAN GİTMİYOR ,DIŞ ÜNÜTE CALIŞMADIĞINDAN SOĞUTMA YAPMIYOR SEBEBİ NE OLABİLİR

Bir cevap yazın