arıza servisi

Klimanızın dış ünitesi çalışıyor iç ünite çalışmıyorsa


Klimanız dış ünitesi normal bir şekilde çalışıyor fakat iç üniteniz çalışmıyorsa bunun birkaç sebebi olabilir bu sebepler aşağıda belirtilmiştir.

Klima İç Ünite Çalışmama Sebepleri

 • Kart arızası
 • Fan motoru arızası
 • Elektrik bağlantı arızası
Teknik Destek Almak İçin Lütfen Arayınız
0212 254 0 444
0546 238 7 225
Uygun Fiyata Klima Dış Ünitesi Arıza Onarımı Yapılmaktadır.
İstanbul’un Tüm Bölgelerine Teknik Servis hizmeti verilmektedir.
Resmi Formlarımız ile bilgilendirme yapılmaktadır.
Değişim yapılan parçaya 1 sene firma garantisi verilmektedir.
Firmamız Fatura kesebilmektedir.

Kart arızalı olduğu durumlarda dış üniteye çalış (RUN) sinyali vermemektedir buda klimanın  dış ünitesinin çalışmamasına neden olur.Kart arızası olduğunda kart tamir edilmeli yada orjinal yeni kart ile değişim yapılmalıdır bu tür bir sorunda servis çağırmanız gerekebilir.

Fan motoru arızasında yine aynı şekilde fan motoru çalışmadığı için  iç ünitenize elektrik gelse bile fan motoru devreye girmez.Fan motorunun değiştirilmesi zaruridir.

Elektrik bağlantılarında sorun olabilir bu sorundan dolayı dış ünite çalışırken iç ünite faliyetini göstermez bağlantıları kontrol etmeniz bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Bunun haricinde devre arızaları ve sarım uygulamaları hatalarıda bu sorunu verebilir el ve göz yordamı ile sarımların kontrolünü yapmanız bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Diğer bir önereceğimiz ayrıntı ise klimanızın On / Off ayarlarıdır eğer kumandanız ile çalıştırmaya çalışıyorsanız kumandanız bozulmuş olabilir bunu klimanızın ön panelini açarak Run tuşuna (Operate) basmanız gerekmektedir eğer klimanız normal bir şekilde çalışmaya başlıyorsa o zaman kumandanızda sorun olabilir.

klima-ic-unite-calismiyor

10 comments

 1. Yılmaz dedi ki:

  Sadece iç üniteyi vantilatör olarak kullanabilirmiyiz? Dış ünite arızalı. İç ünite klemens bağlantısından faz nötr toprak hariç, diğer 2 sinyal kablosunu sokersek çalışır mı.
  Kolay gelsin.

 2. Kubilay dedi ki:

  Bizim klimanın dış fan dönüyor iç kısımdaki cihazda ise soğutma yapıyor ama içindeki donmediginden dolayı havayı soğutur içeri vermiyor sebebi nedir

 3. Serkan dedi ki:

  Klima markam fluo ve hemen taktirdigimdan beri gece kendi kendine belli zaman sonra kapanıyor açılmıyor ben kendim tekrar açıyorum 2 gün önce ise dış motor çalışırken ısıtma da iç ünite uflemiyor arızası ne olabilir teşekkür ederim

  • Teknik Servis dedi ki:

   Merhaba Serkan klimanızın eğer ayar kısmından zamanlama açıksa ve bir zaman modu verilmişse klima o zamanlar içinde kapatmaktadır. Ayrıca klimanızdaki kapanma ve açılmalarda bir müddet beklemeniz gerekmektedir. Bunun haricinde gazının kontrolü yapılması lazım. Cihaz ancak kontrol edildikten sonra arıza tespit edilebilir.

 4. Sinan dedi ki:

  Merhaba klimam demir döküm dış fan ve soğutma normal çalışıyor ama tam iç fan dönecekken birseye takılıyor gibi oluyo sonra e4 hatası veriyor. Kalemle destek verip dönmesine yardımcı olim belki rölantisini alır dedim ama fayda etmedi.
  Yardımcı olursanız sevinirim

  • Teknik Servis dedi ki:

   Merhaba, klimanızın falplarında yada flap motorunda bir sıkıntı yaşanıyor olabilir, iç fanın dönüşünü engelleyen herhangi bir yabancı cisim varmı kontrol etmeniz gereklidir.

 5. Fatih dedi ki:

  Benim klimam çalışıyordu durdu dış ünite aynı randumanda çalışıyor içerde hiç hareketlilik yok zaten içerde çalışmayınca belli bir süre sonra dış ünitede durıyor

Bir cevap yazın