arıza servisi

Kombi belirli bir dereceden yukarı çıkmıyor


Kombinizin alev almasında veya çalışmasında herhangi bir proplem olmamasına rağmen  yinede  derecenin belirli bir yerde sabit kalmasından dolayı sorun yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir bu sorunları hemen  aşağıda belirtmiş bulunmaktayız.

  • Bar basıncı düşüklüğü
  • Basınç algılama sensörü
  • Su kaçağının olması
Teknik Destek Almak İçin Lütfen Arayınız
0212 254 0 444
0546 238 7 225
Kombi Arızaları Aynı Gün İçinde Giderilmektedir.
İstanbul’un Tüm Bölgelerine Teknik Servis hizmeti verilmektedir.
Resmi Formlarımız ile bilgilendirme yapılmaktadır.
Değişim yapılan parçaya 1 sene firma garantisi verilmektedir.
Firmamız Fatura kesebilmektedir.

Bar basıncı sıcak sudayken yüksek bir seviyeye ulaşır bu basınç bar basıncının da ayarlanmasını mecbur kılar.Eğer düşük seviyede düşük bir bar ayarı yaparsanız bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Basınç algılama sensörünüz su soğuk olduğunda veya düşük olduğunda devreye girmektedir bu parçada sorun veya arıza varsa  bu sorun ile karşılaşabilirsiniz.

Su kaçağının olması  durumundada sürekli olarak basınç düşeceği için bu sorunla karşlaşabilirsiniz.

 

Bu sorunun çözümü için bar basınç ayarının manuel olarak yapmanızda fayda vardır su ılık yada soğukken suyun bar basınc değerini 1.5 yada 1.7 olarak ayarlamanız gerekmektedir.Bir  diğer çözüm ise derecenizi birden en yüksek seviyeye getirmemeniz bunun yerine ara ara dereceyi yükseltmeniz sorunun ortadan kalmasına sebep olabilir.

Kombi sorunlarınızda eğer bilginiz yok ise servis çağırmanızda fayda vardır gelen servise sorununuzu söylediğiniz takdirde bu ayarları yapacak ve kombizin randımanını artıracaktır.

kombi-isinmiyor

Bir cevap yazın