arıza servisi

Kombi petek sorunları


Kombilerin petek sorunlarını tek bir başlık altında toplamak istedik bu sayede peteklerle alakalı olan sorunları başka kategorilerde yada  yazılarda aramak zorunda kalmayacağınızı düşünmekteyiz.

Öncelikle kombinizin peteklerinin arızaları ile alakalı biraz bilgi verelim Petekleriniz kombinizin en zor bozulan elemanlarından bir tanesidir ama nevarki hiç bozulmaz diyemeyiz.Kombinizin zaman  geçtikçe tüm ürünler gibi eskir ve bozulmaya hazır hale gelir ve zaman zamanda bozulur.İşte bu bozulma süresini uzatmak istiyorsanız kombinizin her sene bakımını yaptırınız.Bakımı yapılan ürünler daha uzun ömürlü olduğu bilinen bir gerçektir.

Kombinizin petekleri bir kaç sebepten bozulur bunlardan en çok rastlanan sebep Çarpma veya delinme ile oluşan arızadır.Böyle bir durumda eğer delik yada su akıtan kısım büyük değilse kombi delik kapatan ilaçlar ile kapatabilirsiniz biraz pahalı olsada işe yaradığını söyleyebilirim.

Petek Sorunları 

Peteklerin altı neden ısınmaz ?

Peteklerin havası nasıl alınır ?

Sıcak suda peteklerin ısınmaması…

 

Peteklerin altı neden ısınmaz sorusunun cevabını arayalım.

Peteklerdeki sıcak su giriş ve çıkış şeklimde çalışır ve aslında peteklerin altı ısınmaması havanın sirkülasyonu için gerekli bir durumdur.Çoğu zaman bu bir hata olarak karşınıza çıksada aslında bu bir sorun değildir olması gereken budur.

Peteklerin havası nasıl alınır ?

Peteklerin üst kısımlarının ısınmaması ise bir sorundur ve genelde havası alındığında sorun ortadan kalkmaktadır  peteklerin havası alınması için bir ufak anahtar vardır kombiniz yapıldığında bu anahtardan tesisatçınızın vermesi gereklidir eğer anahtarınız yoksa sorun değil bir metal yardımı ile yine hava alabilirsiniz. Hava müşürü denilen yerde ki bu kombinizin hemen üst yan kısmındadır.

Petekler ile alakalı arıza yada sorun yaşıyorsanıza lütfen bize sorun elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın