arıza servisi

Kombiniz su kaçırıyorsa


Kombinizde bir su kaçırma proplemi yaşanıyorsa büyük bir ihtimalle kombizin bakımını yaptırmadığınızdan  veya kombinizin sıvı aktarım boruları (Tesisatı) yada kombi su alanının delinmesinden kaynaklanan sorundur.Yapılacak işlemler yada arızanın neyden kaynaklandığı ile alakalı genel çözüm ve bilgilendirme aşağıda bulunmaktadır.

KOMBİ SU KAÇIRMA PROPLEMİ

  • Bar basınç ayarı arızası
  • Tesisat bağlantı hatası (Teknik Arıza)
  • Kombi tankının delinmesi yada sızdırması.(Akıtması)
  • Vana arızası
  • Periyodik bakımlarının yapılmaması

Bar basınç arızası, kombinizdeki su kaçırma sorunu basınç ayarlarınızın uygun olmadığından kaynaklanabilir bar basınc ayarlarınız hemen aşağıda belirtilmiştir.

    • Normal bar basınç ayarı : 1,5 ila 2 Bar basıncıdır.

 

Tesisat bağlantı hatası, tesisatınızda bir kaçak varsa özellikle kombi su giriş tesisatında bu su sızdırmaya yada su damlatmaya sebep olabilir tesisatlarınızı kontrdol etmeniz gerekmektedir.

Kombi tankının delinmesi veya sızdırması, tankın miadının dolması yada dış etkenlerden çarpma gibi sorunlardan tankın hasar görmesi ile oluşan hatalardır bu gibi durumlarda kombi tankından su sızması yada damlaması görünmektedir.

Vana arızası, vana arızası giriş çıkışlardaki vanalardan kaynaklanan arızadır vanaların değişilmesi ile sorun genellikle ortadan giderilmektedir.

Kombi periyodik bakımının yapılmaması, kombinizdeki yıllık yada 6 aylık bakımın yapılmamasından kaynaklanan arızalarıdır bu bakımları zamanında yaptırırsanız bu şekilde bir arıza ile karşılaşma riskiniz düşmektedir.

kombi-su-akitma

 

Bir cevap yazın